Mój sposób na wykrojniki

Witajcie!
Dziś chce Wam pokazać moje sposoby na wykrojniki 😉 a raczej to czego najbardziej nie lubimy – wydłubywanie resztek – z wyciętego wzoru i wykrojnika.

IMG_3229IMG_3247 IMG_3230
Niby bardzo proste – niby oczywiste – ale może komuś się przyda. Na początku korzystałam z czegoś ostrego – i wydłubywałam, wydłubywałam, wydłubywałam.

IMG_3238 IMG_3237
Łatwo nie było, dużo czasu zmarnowałam.
Teraz stosuję tylko 2 metody, o których zaraz napiszę. Wydłubuję tylko czasami – reszteczki , których nie usunęły te 2 metody.
Jedną z metod jest zestaw do czyszczenia wykrojników, np. firmy Nellie’s Choice. Naprawdę skutecznie oczyszcza zarówno wycinanki jak i wykrojnik pełen resztek.

IMG_3231 IMG_3232 IMG_3233 IMG_3235

Druga metoda nietypowa, którą podsunęły mi koleżanki. Użycie chusteczek do SUSZAREK. Chusteczki są pokryte płynem, pięknie pachną, i są śliskie. Bierzemy kilka chusteczek [ja biorę 3-4 sztuki najtańszych chusteczek ze sklepu coś w stylu wszystko za 5 zł ;)] , rozkładamy je, układamy jedna na drugiej. Na to kładziemy razem z wykrojnikiem wycięty wcześniej kształt. I wsadzamy do naszej maszynki. Nasza wycinanka przyklei się do chusteczek, Będzie pięknie pachnąć, oraz uzyskamy świetny efekt wytłaczania bez użycia maty do wytłaczania.
Kiedy podważymy i pociągniemy naszą wycinankę – resztki zostaną na chusteczkach,
I gotowe.

IMG_3239IMG_3240IMG_3241IMG_3243IMG_3244IMG_3246
Najbardziej i najczęściej duże wzory, serwetki, wzory z dużą ilością szczegółów wycinam właśnie przy użyciu chusteczek.
Co ważna tych kilka warstw chusteczek można używać kilkakrotnie, wystarczy wytrzepać resztki i gotowe.
Powodzenia i mam nadzieję że komuś się przyda mój sposób.

Ilona

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *