Warto wymienić Cameo 3 na Cameo 4?

Już z nami jest zapowiadany i wyczekiwany ploter Silhouette Cameo 4. I nie ukrywam, że osoby nie posiadające plotera są teraz w lepszej sytuacji. Mają dwie możliwości:

  • okazyjnie kupić używany ploter Cameo 3, bardzo dobra opcja,
  • kupić w promocyjnej cenie nowy ploter Cameo 4, opcja zalecana.
Ploter Silhouette Cameo 4

Porównanie ploterów Cameo 3 vs Cameo 4

Oczywiście, żeby zrobić to świadomie należy znać chociaż podstawowe różnice miedzy tymi ploterami. Spróbujemy zacząć od tego co nie uległo zmianie:

  • nie zmieniła się cena,
  • nie zmieniły się maksymalne formaty cięcia (30cm x 3m (folie) lub mata 30×30 cm, 30×60 cm.
  • moduł Bluetooth w standardzie.
Cemeo 3Cameo 4
Siła nacisku221 g5000 g (x25)
Prędkośćx1x3
Ostrzeautomatyczneautomatyczne,
z jednym kliknięciem
Weeding Tool nietak
Wykrywanie
zainstalowanego
narzędzia
nietak
Podajnik do foliinietak
System napędowypojedynczypodwójny

Siła nacisku i system napędowy Cameo 4

Tak ogromny wzrost siły nacisku otwiera przed ploterem Cameo 4 nowe możliwości. Praca z takimi materiałami jak skóra, balsa czy pianka nie będzie stanowiła już problemu. Dlatego też ploter został wyposażony w podwójny system napędowy.

Szybkość pracy i jej ergonomia

Nie ma co ukrywać, że poprzednia wersja plotera nie należała do demonów prędkości. Ktoś może powiedzieć, mnie się nie spieszy, ploter wycina a ja piję kawę. Ale co jeżeli akurat się zaczyna palić grunt pod nogami? No to jest ploter Cameo 4, trzykrotnie szybszy od poprzednika.

Wbudowany w tym modelu podajnik do folii to kolejna nowość. Ploter posiada także narzędzie weeding, którego zadaniem jest cięcie dodatkowych linii na foliach ułatwiających ich zdejmowanie. Z tyłu plotera znajduje się, bardzo przydatny, odcinak do folii.

Zmieniona także system odpowiadający za przesuwanie prowadnic na rolkach plotera. Obecne rozwiązanie jest bardziej intuicyjne.

Narzędzia

Ploter Cameo 4 zachował wsteczną zgodność z narzędziami od swoich poprzedników. W celu ich użycia należy zainstalować narzędzie w specjalnym adapterze (są w zestawie z nowym ploterem). Oczywiście nowe narzędzia mają nowe możliwości co daje przewagę nad poprzednikami.

Będą dostępne dwa nowe narzędzia:

  • ostrze obrotowe do tkanin (Rotary Blade),
  • ostrze do grubych materiałów (Kraft Blade).

Możesz również polubić…