Szuflada w stylu shabby chic

Halo, halo, dzień dobry -budzimy się, nadchodzi piękny słoneczny dzień 🙂

Witam Was serdecznie, dzisiaj mam energii za dziesięciu bo słońce pięknie świeci i właśnie skończyłam szufladę dla jakiejś romantycznej duszyczki, która lubi styl shabby chic.


Dla tych, którzy nie orientują się o czym piszę, to krótko wspomnę, że jest to styl, który charakteryzują wszelkie formy mające na celu postarzenie przedmiotu, lub nadanie mu takiej struktury, która przypomina starte farby, a już najlepiej, kiedy jest ich kilka warstw. Styl ten troszkę ewoluował, a naprzeciw potrzebom rękodzielników wychodzi producent Cadence z cudownym preparatem przeznaczonym do stworzenia takiej powierzchni – mam na myśli antyczne gesso, które występuje w kilku kolorach.


Preparat ten można wykorzystać na kilka sposobów. Dzisiaj pokażę Wam ten prostszy.

Szufladę najpierw pomalowałam piękna farbą hybrydową w kolorze grafitu, aby potem stworzyć efekt starej farby, ale wyobraźcie sobie, że zupełnie mi się to nie podobało, więc z pomocą właśnie przyszło antyczne gesso. Ten preparat zawiera w sobie mini granulki, które można zostawić zaschnięte lub je zedrzeć szpachelką (i wtedy uzyskamy efekt starej farby).
Ja tym razem pozostawiłam z granulkami, a preparat nakładałam tak, aby mimo wszystko przebijała farba która była pod spodem.

Dekory (na wierzchu i z przodu to elementy wykonane techniką serwetkową decoupage – już wielokrotnie Wam opisywałam jak to się robi i mam nadzieję, że mogłabym być dumna z Waszych prac.
Bawcie się kochani kolejnym świetnym preparatem Cadence – są różne kolory, więc … jakie jest moje motto ????

tylko wyobraźnia nas ogranicza
Powodzenia
Kasia

Możesz również polubić…