Szuflada na tajemnice sercem pisane

Witam Was w ten ciepły dzionek

Jak słońce świeci, ptaszki śpiewają to aż się chce żyć i wszelkie troski odchodzą w zapomnienie. Jeśli jeszcze mamy obok siebie kogoś kogo bardzo kochamy to już nic więcej do szczęścia nam nie trzeba – niezależnie kto to jest: dziecko, rodzic, współmałżonek czy zwierzak…..
Każdy chce kochać i być kochanym. Właśnie dlatego powstała ta dość spora szuflada z przeznaczeniem na tajemnice sercem pisane.

Lubicie pisać listy i kartki? W tym zwariowanym elektronicznym świecie wielu już zapomniało, że to jest piękny sposób okazywania sobie ciepłych uczuć. Być może znajdzie się jednak ktoś kto takie cenne skarby będzie chciał sobie zachować. Ja mam ich spory stosik ….

Papier ryżowy na mojej szufladzie z miłosnym przesłaniem Amour nie mógł zaistnieć bez koloru, który miłości jest najbliższy, a mianowicie czerwieni. Do tego jeszcze kolor nadziei (dla tych, którzy jeszcze czekają na strzał w serducho), czyli piękna wiosenna zieleń.
I tu z pomocą przychodzą nam farbki Style Matt Cadence, które całkowicie spełniają moje oczekiwania – są nasycone i nie można im nic zarzucić. Tylko dwa kolorki i szuflada gotowa.

Góra i przód to typowa dla mojego rękodzieła technika decoupage.
Jeśli zaś chodzi o boczki i tył to najpierw pomalowałam całość na czerwono, po wyschnięciu nakleiłam taśmę malarską i paski, które się utworzyły przemalowałam na zielono. Taśmę odkleiłam i po wyschnięciu na zielonej farbie przetarłam suchym czerwonym pędzlem, a na czerwonej zrobiłam to samo tylko drugim suchym pędzlem, lecz umoczonym w farbie zielonej. To nie jest trudne. Spróbujcie się tak pobawić, bo to daje fajne efekty. Najpierw może pokombinujcie na jakiejś deseczce, albo bermacie (rodzaj tektury, na której można się uczyć bo jest w miarę odporna na działanie farb wodnych). Polakierowałam wszystko – oczywiście zawsze Wam powtarzam to samo: motywy papierowe lakierujemy wielokrotnie ( nawet do 15 warstw ), a farbę wystarczy kilka razy …

Bardzo jestem ciekawa co sobie w zaciszu domowym tworzycie, może zechcecie się podzielić. Piszcie do nas i pokazujcie swoje prace …. i wiecie co … tylko wyobraźnia nas ogranicza.

Powodzenia Kasia

Możesz również polubić…