Pudry do embossingu

Co to jest puder do embossingu

Bardzo drobny proszek, przypominający nieco brokat, to właśnie puder do embossingu. Jego podstawową cechą jest rozpuszczanie się na powierzchni pod wpływem temperatury. Do rozpuszczania pudru używamy specjalnej nagrzewnicy do embossingu. Mam ona tak dobraną temperaturę pracy by rozpuścić puder, ale równocześnie nie uszkodzić pracy. Dlatego nie zalecamy pracy z suszarkami do włosów lub opalarkami budowlanymi.

Jak używać pudru do embossingu

Tworzenie wypukłych, kolorowych napisów i ornamentów, możliwe jest dzięki zastosowaniu stempli i tuszu do embossingu. Praca zaczyna się podobnie jak w procesie stemplowania. Wybieramy więc interesujący nas motyw stempla. Pokrywamy go tuszem, który tym razem jest przeźroczystym tuszem do embossingu. Ma on bardzo klejącą konsystencję, więc łatwo do niego przykleją się kolorowe drobinki. Mocno zasypujemy motyw, by cały został pokryty, ciężko będzie poprawić jakieś niedociągnięcia. Nie martw się, że zmarnuje się tyle preparatu. Nieprzyklejoną resztę zsyp na tackę Clear Away Tray, a z niej z powrotem do pojemnika. Resztki przyklejonego pudru, w miejscach, gdzie nie było to przewidziane, usuń delikatnie pędzelkiem.

Czas na rozpuszczanie pudru. Uruchom nagrzewnicę i skieruj jej strumień na odbitkę z pudrem. Nie zatrzymuj się w jednym miejscu, ale staraj się równomiernie nagrzewać całą powierzchnię. Niektóre nagrzewnicę posiadają regulację strumienia powietrza, ma to także wpływ na jego temperaturę. Należy o tym pamiętać podczas pracy. Gdy rozpuścisz cały puder, poczekaj na ostygnięcie pracy i możesz przystąpić do kolejnego etapu projektu.

Rodzaje pudrów do embossingu

Najczęściej spotykanymi rodzajami pudrów do embossingu to:

  • transparentne (przeźroczyste), tu duże znaczenie ma kolor powierzchni bazowej,
  • kryjące w różnych kolorach,
  • metaliczne, po rozpuszczeniu przypominają metalową powierzchnię

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *