Podkładki shabby chic z farbą tablicową

Podkładki pod kubki

Dzień dobry wszystkim pasjonatom rękodzieła

Kochani moi, czy znacie osoby, które boją się stawiać gorące kubki z kawą lub herbatą bezpośrednio na stole bo zostawią ślad?
Ja znam, choćby moja mamusia – teraz już ma taki odruch, że nawet na obrus kładzie podkładki pod kubek, ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Wychodzę z założenia, że każdy ma swojego bzika i za to ją kocham nad życie ….

Moja przyjaciółka rok temu miała remont mieszkania. Wszystkie meble ma biało-beżowe w stylu shabby, a dodatkami rozwesela tę biel. Tak się złożyło, że w kuchni ma kolor niebieski.

W związku z tym postanowiłam jej czteroosobowej rodzince zrobić podkładki pod kubki, ale to nie są zwykłe podkładki.
Główna strona to w rzeczy samej czysta forma decoupage, czyli serwetka przyklejona klejem i wielokrotnie zalakierowana lakierem odpornym na wysoką temperaturę.

Natomiast druga strona to bardzo praktyczny element tych podkładek. W kuchni często pozostawiamy informacje dla najbliższych. A dlaczego by tego nie zrobić na podkładkach? Zapytacie – a jak to zrobić? Potrzebujecie tylko farby tablicowej Cadence i sprawa załatwiona. Przetestowałam już kilka razy – odporna na zmazywanie kredy. Wystarczy pokryć powierzchnię dwa, trzy razy, no i oczywiście niczym nie trzeba jej zabezpieczać. Ja do moich podkładek wykorzystałam kolor niebieski.

Możecie pisać co chcecie, od … „zupa w lodówce” po … „kocham Cię”. Do tego kwiatuszki w wazonie i udane popołudnie zagwarantowane 🙂
Kupcie koniecznie i sami twórzcie swoje wersje tablicowych powierzchni i pamiętajcie
… tylko wyobraźnia nas ogranicza …
Serdecznie pozdrawiam
Kasia

Możesz również polubić…