Mistrz Yoda mówił dziś o Tobie

Czasem chodzi za człowiekiem, że coś by zmalował, a sam nie wie co i jak się do tego zabrać. Niby nic prostszego – weź farby, kartkę i pędzel i maluj. Ale tak, to tylko w podstawówce w klasach początkowych się udawało, bo wszystkie rysunki były szczere i urocze, nawet zezowaty kot miał swoich grono wielbicieli, w postaci zachwyconych babć i ciotek.

Teraz, to już się człowiek rozpasał i chciałby na poziomie i profesjonalnie, żeby to wyglądało chociaż, jak u Moneta 😉

I wtedy, to już przymusowo trzeba zakupić piękne podobrazie, najlepiej takie odpowiednio duże, dobre farby i pędzle. Jak chcemy tylko sweet focie na Instagramie, to i sztalugi będą bardzo konieczne. Ale wtedy, to lepiej nie odpakowywać tych farb, tylko po zrobieniu zdjęcia, podarować zdolnemu bratankowi.

Kiedy jednak zdecydujemy się na próby w domowym zaciszu, to w dobre farby i pędzle oraz podobrazie warto zainwestować i odpakować z folii. A później cieszyć się i bawić kreatywnie, jak w za młodych pięknych lat.

Różnego rodzaju pędzle malarskie
Pędzle malarskie coraz częściej wykorzystywane w technikach mixed media i decoupage

Co warto ogarnąć przygotowując się do działań kreatywnych? Na pewno wspomniane pędzle i inne narzędzia – dobrej jakości, odpowiedniego rozmiaru i przeznaczone do farb, które planujemy używać (to już temat na osobną notatkę). Oprócz tego farby – subiektywnie stwierdzam, ze akrylowe są super. Szczególnie biorąc pod uwagę ogromną gamę kolorystyczną i różnorodność poziomów krycia. I oczywiście można je wykorzystać do innych działań, jak wymyślimy zrobić bombkę na Boże Narodzenie. W duchu zero waste.

Farby akrylowe to farby wodne, a wiec po dodaniu do nich wody stają się bardziej płynne. Na upartego można powiedzieć że, maluje się wtedy taką farbą prawie jak akwarelami. Doskonale się mieszają, szybko schną, tylko ze spodni się nie schodzą za bardzo.

Farby wodne Renesans
Wybór farb wodnych jest naprawdę spory

A na koniec moje odkrycie ostatniego czasu… podobrazie malarskie. Na tym prostym w sumie wynalazku (znanym już w Starożytności), można zdziałać naprawdę cuda. Drewniane krosno oraz wysokiej jakości płótno o bardzo gładkim splocie, podwójne zagruntowane gessem akrylowym, sprawią, że mamy cudną bazę do malowania. Sadzę, ze nie będzie zaskoczeniem, jeżeli powiem, ze nie tylko malowania, bo blejtramy pokochał też świat scrapbookingu i mixed mediów. I tam to się dopiero dzieje…

Podobrazia malarskie Renesans
Podobrazia malarskie Renesans

Podobrazia dostępne są w różnych rozmiarach, sprzedawane w folii, aby nie uległy zabrudzeniu i przypadkowo nie ”chwytały” wilgoci. Mamy spore pole do wyboru i naprawdę warto poszukać tego najwłaściwszego dla siebie formatu, by móc sobie troszkę poszaleć i nie drobić. Baw się dobrze, to w końcu Twoje zabawki, a krytykanci, niech idą do swojej piaskownicy. A my razem z Mistrzem Yodą, życzymy, aby moc była z Tobą, cokolwiek postanowisz zmalować.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *