Layout – scrapbooking krok po kroku

Dziś serdecznie zapraszam na tutorial, w którym pokażę krok po kroku wykonanie layoutu. Jest to bardzo ciekawa forma zachowania szczególnej chwili. Standardowo wykonuje się takie strony na formacie papieru 30×30 cm (czyli dokładnie taki jaki ma papier do scrapbookingu). Strony takie możemy włożyć do ramki i powiesić na ścianie lub włożyć do odpowiedniego albumu. W filmie zobaczycie wspaniałe nowe media 13arts – farbki akwarelowe w proszku, mgiełki, papiery, oraz media które wg mnie są niezbędne do prac mediowych, czyli: gesso, gel medium. Wszystkie te produkty znajdziecie w Sklepie Dla Kreatywnych.

Preparaty to jedno, istotne są także narzędzia. Zaczynając od podstaw, gorąco zachęcam Cię do zakupy maty samogojącej i drugiej maty roboczej – podkładu do prac plastycznych. Dlaczego jest to takie ważne. W zasadzie posiadanie maty do cięcia nie jest kwestionowane. Każdy rozumie idee jest stosowania, więcej o matach samogojących znajdziesz tutaj.

W podkładem jest już dużo gorzej. Przecież można używać maty do cięcia jako podkładu. Masz rację, to świetny pomysł, tylko, że taka mata nie będzie się już nadawała do cięcia. Nierówna od kleju, farb i preparatów, zabrudzona, to już nie to samo co czysta powierzchnia, po której nożyk płynnie sunie.

Kolejnym narzędziem, które widać na filmie to nagrzewnica. Tu także często pojawia się „gospodarska myśl” mam suszarkę a mąż ma taka fajną opalarkę. No i tu możemy trafić na dwa problemy, suszarka ma zbyt duży strumień, a opalarka temperaturę. Więc używajmy narzędzi zgodnie z ich przeznaczeniem.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *