Kartka – parawanik

Dziś chcę Wam pokazać kurs na zrobienie prostego – szybkiego w wykonaniu parawaniku. Kartka w takim kształcie ma dużo miejsca na życzenia i wpisy. Mimo prostoty kształtu kartka jest elegancka i efektywna. Mieści się bez problemu z kopercie DL.

Kartka - parawanik

Poniżej zobaczycie materiały potrzebne do wykonania parawaniki. Biały sztywny papier, papier scrapowy, nożyczki, klej, ozdoby, życzenia, napisy, dziurkacz brzegowy lub wykrojnik. Dziurkacze brzegowe to fajne i proste w działaniu narzędzie, wybierz wzór z dostępnych na tej stronie.

Potrzebne materiały i narzędzia

Sztywną kartkę A4, np z papieru wizytówkowego – zmniejszamy troszkę – aby dłuższy bok miał 28,5 cm. Następnie obcinamy jak pokazuje zdjęcie poniższe. Dla potrzeby kursu wyznaczyłam punkty skosu – 18 i 10 cm. Jednak sama najczęściej robię to „na oko” tnąc na gilotynie jak leci 😉

IMG_2338 Przygotowanie arkusza

Ostatecznie dostajemy kawałek papieru z jedna stroną skośną.

Przygotowany arkusz papieru do dalszej pracy

Następnie korzystając z dziurkacza brzegowego ozdabiamy nasz skośny brzeg. Bigujemy papier w 2 punktach – na długości 9,5 cm i 19 cm. Wykorzystaj do tego tablicę do bigowania.

Kartka ozdobiona dziurkaczem brzegowym

Bigujemy paski – korzystając z tablicy do bigowania lub po prostu za pomocą dłutka/kostki I linijki na macie.

Kartka po bigowaniu

Następnie zginamy na przemian nasz papier. Kierunek zginania jest obojętny – po prostu parawanik można otwierać w prawo lub lewo.

Arkusz po złożeniu

Teraz czas na odpowiednie przycięcie papieru scrapowego. Ja idę na łatwiznę, przykładam moją białą bazę do papieru scrapowego – zaznaczam odpowiednie punkty, wycinam gilotyną skośny kawałek jako całość, a następnie wycinam kawałki o szerokości mniejszej niż nasze zbigowane części. U mnie to około 9,2 cm.

IMG_2346 IMG_2347

Obklejamy naszą bazę z wszystkich stron, I w ten sposób mamy już bazę oklejoną, gotową do ozdobienia.

IMG_2349

Wybieramy miejsce do naklejenia naszych życzeń. Ja wszelkie napisy do środka, życzenia, wkładki, kieszonki na pieniądze, chowam tak, żeby nie było ich widać między naszymi skosami. To miejsce jest u mnie zawsze miejscem do ozdabiania.

IMG_2352

A teraz najlepsza część zabawy – ozdabianie…kwiaty dużo kwiatów.

IMG_2355

Jak widzicie na wszystkich stronach mamy miejsce na życzenia, kieszonki, zdjęcia, płaskie ozdoby.

IMG_2357 IMG_2361 IMG_2365

To już wszystko, życzę wam miłej zabawy z tworzeniem własnych parawaników. Po dojściu do wprawy z bigowaniem – całość przygotowania bazy i jej oklejenia to maksymalnie 5 minut pracy. A efekt – sami widzicie – idealny.

Dziękuję za uwagę.
Pozdrawiam
Ilona Zbieg

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *