Deska Me To You

Dzisiaj przygotowałam dla Was bardzo prostą w wykonaniu dwustronną deskę, która może służyć zarówno jako gadżet w formie obrazka, ale też ma zastosowanie praktyczne.

Najpierw strona obrazkowa 🙂
Wykonałam ją w stylu shabby chic używając zestawu farb kredowych Cadence wraz z woskiem (antique white oraz french linen ). Styl shabby charakteryzuje się tym, że przedmioty w nim wykonane sprawiają wrażenie starych i przetartych. Jak to zrobić?

Bardzo prosto – kładziemy ciemniejszą farbę, a kiedy wyschnie na nią kładziemy farbę jasną. Suchą powierzchnię przecieramy wg potrzeb i upodobań papierem ściernym o gradacji 100 i gotowe. Ot i cała trudność. Prawda, że wcale nie ? 🙂


Kolejny etap to wybór motywu – u mnie padło na misiaka Me To You, bo to ulubiony motyw pewnej kobietki. Miałam ten wydruk grafiki na papierze ryżowym i przykleiłam go klejem do decoupage. Podobnie rzecz się miała z motylkiem. Wiadomym jest, że motyw trzeba niejako wtopić w powierzchnię, więc w tym celu trzeba ją wielokrotnie polakierować i wyszlifować.

Druga strona to zabawna niespodzianka dla domowników.
Okazuje się, że informacje typu – „obiad w lodówce” – można pozostawić napisane kredą na desce. Bardzo prosta w wykonaniu forma.
Potrzebujemy tylko farby tablicowej Cadence – 3 razy nałożona (za każdym razem poczekałam jak przeschnie) … i gotowe .

Tym prostym sposobem mamy dwa w jednym … Życzę wszystkim udanych zakupów w sklepie dla kreatywnych i …. do roboty – a przyjemność przyjdzie sama 🙂
Pozdrawiam Kasia

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *