Chustecznik shabby chic

Witajcie kochani!
Dzisiaj mam dla Was propozycje wykonania prostego chustecznika w stylu shabby chic z wykorzystaniem zestawu farb kredowych z woskiem (antique whait – french linen) oraz wosku postarzającego białe złoto.

Chustecznik shabby chic
Styl shabby chic charakteryzuje się tym, aby różnym powierzchniom nadać cechy starych, zniszczonych przedmiotów. Stosuje się różne techniki, ale ja tym razem chciałabym zachęcić wszystkich nowicjuszy, aby spróbowali swoich sił stosując najprostszą z form.
Kwadratowy chustecznik najpierw pomalowałam ciemniejszą farbą – w tym wypadku french linen – a następnie po wyschnięciu wzięłam całkiem suchy pędzel, delikatnie zamoczyłam go w drugiej farbie i lekko przetarłam poziomymi ruchami.
W tym momencie mamy już gotową powierzchnię chustecznika. Trzeba go tylko jeszcze zabezpieczyć i do tego wykorzystałam wosk, który znajdziecie w komplecie wraz z farbami. Delikatna bawełniana ściereczka, troszkę wosku i wcieramy miejsce w miejsce, pozostawiamy do wyschnięcia, a potem polerujemy.
Prawda, że nie jest to trudne?
Zabawa dobra nawet dla dzieci – polecam na długie zimowe wieczory.
Ponieważ lubię łączyć style, więc tym razem połączyłam shabby schic z vintage i dodatkowo wykonałam dekory na wszystkie ścianki chustecznika z wykorzystaniem techniki decoupage. Przyozdobiłam je półperełkami, a całość gdzieniegdzie przetarłam woskiem białe złoto.
Przy wylocie dla chusteczek przykleiłam samodzielnie wykonany dekor z lekkiej masy, która utwardza się pod wpływem powietrza.
Mam nadzieję, że zainspirowałam Was do wykonania takiego chustecznika, bo zbliżają się dni, że chusteczek będziemy potrzebować więcej niż w ciepłe dni …jednakże … – zdrówka życzę 🙂

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *